Z bloga fotografa

SZYMON HOŁOWNIA - KRÓL MAINSTREAMU, CZY NOWY BÓG AFRYKI?

Dodano: 18 marzec 2018 r.
SZYMON HOŁOWNIA - KRÓL MAINSTREAMU, CZY NOWY BÓG AFRYKI?
Po spotkaniu z Szymonem Hołownią mam niejasne poczucie, że jestem złym człowiekiem. Ból rwy kulszowej nieco odpuścił i bardzo się cieszyłam, że w sobotni wieczór wyjdę w końcu do ludzi i w brukselskim Domu Polski Wschodniej posłucham elokwentnego dziennikarza z Kraju. Lubię znać sprawy z różnych stron, liczyłam więc na ciekawe tematy związane z ekumeniką, wiarą czy szoł-biznesem, bo przecież jest to człowiek, który w życiu jeździ od bandy do bandy: dwa razy wstępuje do nowicjatu dominikanów i publikuje w Newsweeku, a za moment jest już szefem programowym kanału religia.pl. Mówi, że gdyby Jezus przyszedł dziś na ziemię, mógłby wymagać co najwyżej, by apostołowie polubili go na Facebooku i prowadzi Mam Talent w TVN. Oczekiwałam wspięcia się na wyżyny intelektualne a dostałam nachalną kwestę i monolog monotematyczny o biedzie w Afryce. Po dwóch pierwszych zdaniach postawił na stoliku skarbonkę, w dwóch następnych, niby mimochodem pochwalił się, że przekazał 90 tys zł na leczenie dzieci zarażonych hiv i aids i ... zrobiło się dziwnie. Żonglował liczbami, kwotami wbijając nas wszystkich w poczucie winy. Nie możemy być przecież dobrymi ludźmi, skoro nie wpłacamy na jego fundację i przez to pozwalamy umierać dzieciom w Afryce. Słusznie poczułam się źle, wydając miliony monet na sprawy doczesne, które pan Hołownia spożytkowałby o wiele lepiej. I jak mam z tym żyć? No jak?
Prosimy wypełnić wszystkie pola formularza

CAPTCHA Image

Dodane komentarze
  Dodano: 2 komentarze
Basia  | 
Dodano: 19 marzec 2018 r.
Beatko, masz rację, niech każdy robi to, co potrafi...
Beata Complak  | 
Dodano: 18 marzec 2018 r.
Normalnie, Basiu, normalnie.Każdy robi to na co go stać. Nie musisz się obwiniać, że np.nie wspomagasz dzieła p. Hołowni. Robisz swoje i też jest dobrze,a nawet lepiej niż dobrze, pokrzepiasz, tak myślę, swoją sztuką, wiele dusz, uwrażliwiasz itd. Pan Hołownia zdecydował się pomagać w Afryce-chyba nie ma w tym nic złego-dobrze jest jak każdy z nas trochę wychodzi ze swego okręgu, czyż nie? Podziwiam i Jego i Ciebie "za Moc"??????????

© 2019 - Barbara Wilczynska Blog  |  Mapa strony  |  Poleć stronę Portfolio Albumio.pl   |   Realizacja: Marcom Interactive